Bibliografie

Romány
Cyklus Sektor Hirano – hlavní řada

Pokračování diplomacie (Sektor Hirano 1)Lidé osídlili už před staletími vzdálený sektor galaxie pojmenovaný Hirano, vytvořili mezihvězdné státy a navázali kontakt s jinými mimozemskými druhy.
Jenže lidé vždy zůstanou lidmi, a tak když Astonská unie a Ballingtonské společenství nezávisle na sobě objeví soustavu bohatou na vzácné suroviny, ani jedna ze stran se jí nechce vzdát. Na povrch vybublávají staré křivdy a nevraživost, a co začalo původně jako diplomatický spor, přerůstá ve vzájemné zastrašování pomocí válečných lodí. Celá situace se pomalu vymyká kontrole…

Součástí e-knihy je i bonusová povídka Velitelské rozhodnutí.

KOTOUČ, Jan. Pokračování diplomacie. Praha: Klub Julese Vernea, 2009, 356 s. Poutník. Malá knižní řada, č. 58. ISBN 978-80-87246-13-9.
KOTOUČ, Jan. Pokračování diplomacie [e-kniha]. Ostrava: Fantom Print, 2015, 248 s.

koupit e-knihu Pokračování diplomacie

Tristanská občanská válka (Sektor Hirano 2)Planeta Tristan byla bezvýznamným světem uprostřed Kolonizovaného prostoru, o který nikdo nejevil větší zájem. To se změnilo, když se na Tristanu rozhořela občanská válka a rozpínavé Kasimirské císařství začalo jednu ze znesvářených stran podporovat.
Na Tristan nyní míří tisíce dobrovolníků z celého sektoru Hirano, kteří tamější konflikt vnímají jako poslední možnost, jak zabránit kasimirské expanzi. V občanských válkách však není největší hrozbou nepřítel, ale ten, který se tváří jako přítel.
To brzy pochopí zkušený admirál Sean Tyler, váhavá Vivian Evansová i mladý dobrovolník Michael Kowalski.

Součástí e-knihy je i bonusová povídka Malá apokalypsa.

KOTOUČ, Jan. Tristanská občanská válka. Část první. Praha: Klub Julese Verna, 2011. 414 stran. Poutník. Malá knižní řada; č. 65. ISBN 978-80-87246-28-3.
KOTOUČ, Jan. Tristanská občanská válka. Část druhá. Praha: Klub Julese Vernea, 2011. 333 stran. Poutník. Malá knižní řada; č. 66. ISBN 978-80-87246-29-0.
KOTOUČ, Jan. Tristanská občanská válka [e-kniha]. Ostrava: Fantom Print, 2015, 426 s.

koupit e-knihu Tristanská občanská válka

Volání do zbraně (Sektor Hirano 3)Válka s Kasimirským císařstvím je na spadnutí a Astonská unie jako nejsilnější člen Obranné aliance má plno práce.
Zatímco admirál Sun Lin-shin musí s jedním oslabeným operačním svazem bránit spřátelenou planetu Tarnów, admirál Sean Tyler má jiné starosti. Za své kontroverzní činy v tristanské občanské válce byl poslán do civilu, ale nudný život úředníka mu nevydrží dlouho a Tyler se zaplétá do nebezpečné špionážní hry. Pravidla jsou sice úplně jiná než při boji vesmírných flotil, ale stejně smrtící a prohra je nemyslitelná.
Sektor Hirano se žene do války a Tyler, Sun i hrdinka od Tristanu Vivian Evansová se musejí smířit s tím, že ať už se stane cokoliv, jejich svět už nikdy nebude jako dřív.

Součástí e-knihy je i bonusová povídka Zpátky do služby.

KOTOUČ, Jan. Volání do zbraně. Praha: Klub Julese Vernea, 2012. 523 s. Poutník. Malá knižní řada; č. 71. ISBN 978-80-87246-35-1.
KOTOUČ, Jan. Volání do zbraně [e-kniha]. Ostrava: Fantom Print, 2015, 350 s.

koupit e-knihu Volání do zbraně

Na prahu očistce (Sektor Hirano 4)Obranná aliance je ve válce s rozpínavým Kasimirským císařstvím. A válka se nevyvíjí dobře. Dalším cílem Kasimiřanů je Simeral, hlavní planeta největšího člena aliance – Astonské unie. Admirál Tyler dělá, co může, aby se připravil na nevyhnutelný útok, ale ví, že šance, že astonská flotila odolá kasimirskému náporu, je malá.
Kasimiřané ale postupovali příliš rychle a v týlu nechali malou skupinu odříznutých lodí Obranné aliance. Důstojníci, astronauté a mariňáci na těchto lodích nemají prostředky, aby zastavili kasimirský nápor, ale jsou rozhodnuti nepřátelům znepříjemnit život i za cenu ztráty života vlastního.

Součástí e-knihy je i bonusová povídka Návrat na Tristan.

KOTOUČ, Jan. Na prahu očistce. Praha: Klub Julese Vernea, 2014. 510 s. Poutník. Malá knižní řada; č. 77. Sektor Hirano. ISBN 978-80-87246-41-2.
KOTOUČ, Jan. Na prahu očistce [e-kniha]. Ostrava: Fantom Print, 2015, 386 s.

koupit e-knihu Na prahu očistce

Bitva o Sinaj (Sektor Hirano 5)Konflikt v sektoru Hirano pokračuje. Obranná aliance je už dva roky ve válce s Kasimirským císařstvím. A prohrává.
Zatímco kapitán Evansová letí navázat diplomatický kontakt s dávnou civilizací Teradonů, elitní jednotky Commandos musejí najít planetu, na které nepřátelé pěstují své organické vojáky – Mortisy.
Čas ale hraje pro Kasimiřany a Obranná aliance posílá admirála Tylera na svou nejdůležitější předsunutou základnu.
Válkou unavený admirál má nedostatek lodí, zásob, lidí i morálky, ale musí si poradit. Schyluje se k další kasimirské ofenzivě a všichni vědí, že šance na přežití jsou minimální…

KOTOUČ, Jan. Bitva o Sinaj. 1. vydání. Ostrava: Fantom Print, 2015. 404 stran. Sektor Hirano. ISBN 978-80-7398-310-9.
KOTOUČ, Jan. Bitva o Sinaj [e-kniha]. Ostrava: Fantom Print, 2015, 416 s.

koupit e-knihu Bitva o Sinaj

Simeral v plamenech (Sektor Hirano 6)Po úspěšné obraně planety Sinaj se vývoj války v sektoru Hirano začíná obracet ve prospěch Obranné aliance proti Kasimirskému císařství. Aliance má novou flotilu a s ní se chystá osvobodit Simeral, hlavní planetu, která byla okupovaná více než tři roky.
Jenže Kasimir má jiné plány. Rozkaz císaře zní jasně: „Simeral smí padnout do nepřátelských rukou pouze jako radioaktivní pustina.“ Pod pečlivým dohledem velitele okupace jsou pod každé velké město na planetě umisťovány jaderné nálože. Kdyby selhaly, na oběžné dráze čeká flotila připravená bombardovat povrch planety.
Zatímco se schyluje k bitvě ve vesmíru, na planetu musí být vysazeny speciální jednotky Commandos. Jejich úkolem je zabránit katastrofě. Kasimiřané jsou na ně ale připraveni. Ať už Commandos uspějí nebo ne, Simeral skončí v plamenech.

KOTOUČ, Jan. Simeral v plamenech. 1. vydání. Ostrava: Fantom Print, 2016. 355 stran. Sektor Hirano. ISBN 978-80-7398-360-4.
KOTOUČ, Jan. Bitva o Sinaj [e-kniha]. Ostrava: Fantom Print, 2016.

koupit e-knihu Simeral v plamenech

Cyklus Sektor Hirano – novela

Příliš blízké setkání (Sektor Hirano 0)O mimozemské rase Hunů lidé věděli jen jedno: komunikace s nimi probíhá skrze válečné lodě – Hunové totiž útočili na každého, kdo se přiblížil k jejich území. Komandér-poručík Vivian Evansová to moc neřešila, jako nový taktický důstojník na lehkém křižníku Ardent měla plno vlastních problémů. Všechno se ale od základů změnilo, když Ardent dostal rozkaz vydat se na mateřskou planetu Hunů, aby se pokusil s agresivními mimozemšťany navázat přátelský dialog.

KOTOUČ, Jan. Příliš blízké setkání. In: Mlok: sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 2008. Vyd. 1. Praha: Cena Karla Čapka ve spolupráci s Novou vlnou, 2008. 429 s. ISBN 978-80-85845-16-7. (soutěžní verze z CKČ)
KOTOUČ, Jan. Příliš blízké setkání. Vyd. 1. Praha: Epocha, 2010. 216 s. Pevnost; sv. 66. ISBN 978-80-7425-083-5. (rozšířená verze)
KOTOUČ, Jan. Příliš blízké setkání [e-kniha]. Praha: Epocha, 2010. 224 s. Pevnost; sv. 66.

koupit e-knihu Příliš blízké setkání

Cyklus České země

Nad českými zeměmi slunce nezapadá (České země 1)V polovině dvacátého století je z království námořní velmoc s koloniemi a državami po celém světě. Kdo vládne mořím, vládne světu. Ale Češi nejsou jediný národ, který touží vládnout oceánům, jedním z největších hráčů na světovém poli je carské Rusko, které si brousí zuby i na česko-slovenské území.
Carovo námořnictvo má drtivou materiální převahu. Aby Češi mohli vyrovnat síly, musí vsadit na novou, nevyzkoušenou zbraň.
Námořní letectvo.

KOTOUČ, Jan. Nad českými zeměmi slunce nezapadá. Vydání první. Praha: Brokilon, 2016. 317 stran. Brokilon Alternativa. ISBN 978-80-7456-296-9.
KOTOUČ, Jan. Nad českými zeměmi slunce nezapadá [e-kniha]. Vydání první. Praha: Brokilon, 2016. 320 s.

koupit e-knihu Nad českými zeměmi slunce nezapadá

Cyklus JFK

Invaze (JFK 31)Pohodlný život Johna Francise Kováře, šéfa globální pašerácké organizace, přeruší návštěva dlouho ztraceného přítele Vincenta Vegy a informace o usedlosti Chateau Molineraux, kde se prý dějí věci související s paralelními světy a kde snad, možná, zahynuli i někteří z Kovářových přátel.
Chateau Molineraux se nachází v Normandii, bohužel v Normandii roku 1944 okupované Němci. Spojenecká invaze je na spadnutí a Kovář s Vegou mají jedinou možnost, jak se tam dostat včas – využijí tajný průchod mezi světy a připojí se k americké 82. výsadkové divizi. V Den D seskočí spolu s dalšími pětatřiceti tisíci parašutisty do Normandie. Invaze však nemusí probíhat podle učebnic dějepisu. V Chateau Molineraux sídlí člověk, který nechce, aby něco tak malicherného jako válka rušilo jeho výzkum, a nebojí se Němcům nabídnout pomocnou ruku. Pro Kováře a Vegu to dost možná bude ten nejdelší den.
Svůj svět si musíme zasloužit!

KOTOUČ, Jan. Invaze. Vyd. 1. Praha: Triton, 2013. 197 s. Agent John Francis Kovář; 31. Trifid; sv. 494. ISBN 978-80-7387-706-4.

koupit e-knihu Invaze – JFK 31

Povídky

Malá apokalypsa (Pevnost 10/2011)

Nová éra (e-zin Na hraně nemožného)

Velitelské rozhodnutí (XB-1  7/2013)

Válečné hry (sborník Zpěv kovových velryb, XB-1 2014)

Bez iluzí (Sborník Soumrak světů, JFK 33, Triton 2014)

Ex Luna, Annihilatio (Sborník Capricorn 70, Brokilon 2015)

11 komentářů: „Bibliografie

 1. Snippety na Tristanskou občanskou válku mě navnadily. Pro začátek jsem si koupil Příliš blízké setkání od Epochy a jsem spokojený (jak samotnou novelou, tak i zpracováním).

  Budu si muset sehnat i zbylé knížky ze sektoru Hirano 🙂 E-booky stávajících knih se ale asi nechystají, že?

  Každopádně, hodně štěstí při dalším psaní!

 2. Díky, jsem rád, že se Příliš blízké setkání líbilo. E-booky časem přijdou, vím, že nakladatel o tom jedná, ale opravdu nemůžu říct, kdy k tomu dojde a v jaké formě. Ale v příštím roce asi ještě ne.

 3. Během dvou dnů jsem přečetla oba díly knihy Tristanská občanská válka a chtěla bych tyto knihy doporučit všem čtenářům. Děj je poutavý, nestrácím se v postavách (což je u některých příběhů docela problém) a za čas si je určitě přečtu znovu.
  Přeji autorovi další dobré knihy a úspěšný Nový rok.

 4. Hilda – díky moc, jsem rád, že se knihy líbily! Další kniha – Volání do zbraně – by měla vyjít v roce 2012. Přeju šťastný vstup do nového roku!

 5. Ahoj Jan … Volám sa Filip. Som zo Slovenska konkrétne z Bratislavy to je ešte menšia vesnička hneď vedľa Viedne 😀 :D. Keď sme boli v Prahe kúpil som si knihu Tristanská občanská válka – část 1. Veľmi sa mi to páčilo. Momentálne čítam Pokračování diplomacie som za polovičkou a nemôžem sa od toho odtrhnuť … je to veľmi napínavé. ale mám už kúpené aj Příliš blízké setkání. Veľmi sa mi páči Tvoj štýl písania 🙂 je geniálny. Len tak ďalej … asi si kúpim všetky Tvoje knižky 🙂 Škoda že sa u nás nedá kúpiť Tristanská občanská válka – část 2. V budúcnosti by som aj ja chcel napísať sci fi už to mám aj z väčšej časti vymyslené ale neviem tak pekne písať ako ty a prvoradá je škola 🙂 V každom prípade prajem veľa úspechov a tvor, tvor, a neprestávaj 🙂

 6. Ahoj, Filipe. Jsem rád, že se ti moje tvorba líbí. Momentálně má u sebe redaktor moji další knihu a měla by vyjít někdy tenhle rok. Zkoušel jsem pátrat a na Slovensku mám dojem, že se druhej díl Tristanu opravdu shání nějak špatně, ale našel jsem ho k objednání třeba zde:

  http://www.popron.sk/jan-kotouc-tristanska-obcanska-valka-cast-druha-kniha/s-722600/

  Škola je prvořadá, to platí stále i u mě, teď dokončuju magistra 🙂 A pak to bude platit i s prací, protože tímhle se člověk nikdy neuživí. Ale jestli tě baví psát, tak věřím, že si na to čas určitě najdeš aniž bys zanedbával svoje povinnosti. Každý autor se hodně naučí tím, že prostě píše a píše. 🙂

 7. Ahoj, prečítal som si Tristramské války a idem si dokúpiť aj ostatné Vaše knihy. Píšete presne podla mojej chuti a moja knižnica by bola vážne štrbavá bez ďaľších „Kotoučovek“ 🙂 .
  Len tak ďaľej a nech sa darí…
  Mário

  1. Zdravím Mario,

   jsem moc rád, že se Tristan líbil, tuhle knihu jsem psal, když jsem procházel docela těžkým obdobím a jsem řád, že si k ní tolik lidí našlo cestu. Určitě dejte vědět, jak se líbí další romány.

   Honza „Johnak“ Kotouč

 8. Ze sektoru Hirano, jsem četl všechny tvoje knihy, včetně novely Příliš Blízké Setkání, a musím říct, že všechny byly skvělé.
  Neztrácím se v ději, příběh je napínavý a dynamický, a místy je tam i nějáký osvěžující vtip.

  Když jsem zjistil, že jsi vydal Na Prahu Očistce, a Bitvu o Sinaj tak jsem při první příležitosti šel do knihkupectví. Na Prahu Očistce jsem nedočkavě přečetl za víkend, a hned v Pondělí jsem v knihkupectví popadl další knihu (Bitva o Sinaj), a šel jsem ji, natěšený jak malý kluk, přečíst.
  Včera jsem ji dočetl, a dá se k tomu dodat jen to, že je to napínavé k roztrhnutí, a příběh a forma jsou supr.
  Přejim úspěšnou tvorbu 🙂
  Dan

 9. Zdravim, mám dotaz, celou sérii jsem četl minimálně dvakrát a zrovna nastala chuť přečíst si jí celou znovu, přiznávám se, je to jedna z mých dou nejoblíbenějších sci-fi sérii (jediný soupeř jsou knihy N.Ashera, Webera sem zkusil taky, ale musim říct že Hirano je zajímavější vesmír, nemotaj se mi postavy, děj ma spád…zkratka neměl šanci), ale k věci…první kniha série, Pokračování diplomacie-klíčové informace (SPOILER ALERT!!!) od Sinajců-Kasíci vyvíjejí biologickou zbraň-konflikt skončí…po pár letech se AMS dozvídá od Hunů o Velkém nepřítely-pak výprava na Triplex…o jakou biologickou zbraň v Pokračování diplomacie šlo? Co Kasíci vymýšlely, když ještě nebyly Mortisové objeveni??? Mají ti prevíti v rukávu další eso? Něco sem nepochopil? Nebo sem našel menší chybku? To bych nerad…(pokud je informace tajná, tak to do další knihy vydržim 🙂
  Budu rád za každou další knihu a za vylepšenou mapu sektoru, sem tam je řeč o obydlených soustavách v Kolonizovaném prostoru, které na ní nejsou…o místa důležitých bitev v neobydlených soustavách (např. Azario…)
  Pokud by byla nouze o červená trička, Aleš Jirák se hlási do služby (nejlíp za Tarnow) bral bych vynýlezce (střely seeker se skokovým pohonem-krátké skoky od lodi k lodi na proniknutí bodovou obranou), ale rád umřu i jako odstřelovač u mariňáků a kdybych odstřelil nejakýho důležitýho Kasíka, byl by to fajn pocit XD
  Aleš

  1. Zdravím,

   červené tričko můžu určitě využít 🙂

   Co se týče vašeho dotazu na zmíňku o biologických zbraních v Pokračování diplomacie, bylo to myšleno jako takový předchůdce Mortisů. Víc to asi rozepíšu až a jestli vyjde rozšířené vydání Pokračování diplomacie u Fantom Printu, nejspíš i rozšířené o další novelu s výpravou na Triplex. Šlo o to, že doktor Duncan něco na Kasimiru vyvíjel, ale až objev Mortisů mu pomohl dát svému projektu konkrétní podobu. Předtím se snažil vytvořit nějaké organické vojáky od píky, ale to nešlo tak, jak si představoval. Východisko přinesly Mortisové.

   Snad je tato odpověď uspokojivá a doufám, že se budou líbit i další knihy 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.